Pomysły na mikołajkowe prezenty dla dziecka #6

28-11-2019

Pomysły na mikołajkowe prezenty dla dziecka

 

Mikołajki tuż, tuż. W sklepach od kilku dni zaobserwować możemy wzmożony ruch. Zwłaszcza w okolicach sklepów z zabawkami. Rodzice, dziadkowie, ale nie tylko głowią się nad tym, co kupić dziecku, jaki prezent sprawi mu radość. O to lista uniwersalnych prezentów, które spodobają się dzieciom w każdym wieku. Warto pomyśleć o prezencie, który będzie współgrać z zainteresowaniami dziecka.

 

Kultowe lalki i samochody


Pluszowe misie, piszczące pieski i kolorowe kucyki Pony ucieszą przede wszystkim młodsze dzieci, które nie wyobrażają sobie snu bez ulubionej maskotki. Trafionym prezentem na Mikołajki dla dziewczynki będzie również kultowa lalka Barbie. Ostatnio dużą popularnością cieszą się również lalki, które można stylizować za pomocą dołączonych akcesoriów.
Dziewczynki ucieszą się również z domku dla lalek. Na rynku znajdziemy domki plastikowe, drewniane, z wyposażeniem lub bez. Ceny zaczynają się od kilkuset złotych.
Jeśli lalka typu Barbie czy Steffi nie jest już bezdomna, możliwości nie zamykają się. W sklepach nabyć można wiele akcesoriów, które uprzyjemnią zabawę: samochody dla lalek, powozy, zwierzęta domowe.
Dla chłopców nadal najlepszym prezentem są wszelkiego rodzaju samochody. Największą furorę robią te zdalnie sterowane, które potrafią skręcać oraz jeździć do przodu i do tyłu. Chłopcom spodobają się również wszelkiego rodzaju tory samochodowe lub pociągowe.
Dzieci w wieku przedszkolnym chętnie bawią się w majsterkowiczów, dlatego warto pomyśleć o małym zestawie zabawkowym.

 

Klocki prezent dla każdego


Klocki to rewelacyjny pomysł na prezent. Nadają się dla dziecka praktycznie w każdym wieku. Zestawy zaczynają się już od kilku klocków, a w niektórych można się doliczyć nawet i tysiąca sztuk. Najpopularniejszym i najbardziej pożądanym przez dzieci rodzajem są oczywiście klocki LEGO. W zasadzie w tym przypadku nie istnieje problem ?moje dziecko ma już klocki?. Setki zestawów skierują zabawę na coraz to nowe tory.
Klocki dają nieskończone możliwości zabawy, rozwijają wyobraźnię, nie tylko przestrzenną, myślenie abstrakcyjne, kreatywność. Ćwiczą małą motorykę. Do tego są łatwo podzielne, co jest niebagatelną zaletą w przypadku rodzeństwa, które zgodnie zawsze chcą tę samą zabawkę (poprawcie mnie, jeśli się mylę).  Największą zaletą klocków jest chyba jednak to, że codziennie mogą być czymś innym, dlatego nigdy się dzieciom nie nudzą.

 

Książki zawsze dobry pomysł na prezent


Książka dla dziecka jako prezent świąteczny? Świetnym pomysłem na prezent dla malucha jest książeczka dźwiękowa. Jedne wzbogacone są o rozmaite odgłosy, inne są czytane. Książeczki dźwiękowe potrafią skutecznie przykuć uwagę dziecka.
Maluchy uwielbiają poznawać świat i uczyć się, dlatego dobrym i mądrym pomysłem na prezent są książeczki edukacyjne. Jedne uczą poznawania kolorów, inne są do kolorowania, a jeszcze inne uczą odgłosów zwierząt. Dla każdego można wybrać coś ciekawego.

 

Nauka przez zabawę


Wybierając prezent dla dziecka, warto pamiętać, że maluchy są ciekawskie i lubią poznawać świat. Pomogą im w tym zabawki, które łączą zabawę z nauką. Może to być kolorowa malowanka z flamastrami, książka z ciekawą bajką, kolorowe liczydła lub specjalne plansze wspomagające naukę rozpoznawania liter, dodawania i odejmowania.
Inne rozwiązanie to kupno gier ? planszówki, puzzle i różnego rodzaju łamigłówki rozwijają wyobraźnię, uczą analitycznego i logicznego myślenia, a także są doskonałym przykładem rozrywki przeznaczonej dla całej rodziny.
Prezent, który ćwiczy zdolności manualne, to również świetny pomysł na mikołajkowy prezent. Dzieciaki z duszą małego twórcy ucieszą się z ciastoliny. Bez żadnych kłopotów stworzą własną pizzę, lodziarnię, a nawet dowolnego superbohatera!

 

Prezenty na mikołajki dla małych pasjonatów


Kuchnia, odkurzacz, kosiarka, zestaw mały majsterkowicz, naukowiec, lekarz ? to najpopularniejsze przykłady zabawek, które pomogą dzieciom wcielać się w różne role. O domku dla lalek wspominaliśmy wyżej.
Rozwinięciem tego pomysłu będą zestawy do zabawy kuchni. Dzieci będą bawić się w gotowanie, poczują namiastkę tego, co codziennie wykonują dorośli. Taczki, narzędzia, stetoskopy, hełmy strażackie, kajdanki pomogą wcielić się w konkretne zawody. Dużą radość sprawi dzieciom rola lekarza.

 

Niekoniecznie zabawki


Pamiętajmy, że nie tylko zabawki ucieszą dzieci. Pod poduszkę warto włożyć również słodkie łakocie, wyczekiwaną bajkę, bilet do kina lub karnet na lodowisko. To doskonały pomysł dla starszaków, które zdają sobie sprawę z tego, że grudniowe upominki nie pochodzą od sędziwego dziadka. Zastanówmy się zatem, czym najlepiej sprawić radość naszym pociechom ? tak, by przeżyły niezwykłe Mikołajki. Podarujmy im nie tylko prezenty, ale również magię i tajemniczość tego niezwykłego dnia.

 

A Wy jakie macie pomysły na mikołajkowe prezenty ?

Zapraszamy na nasz kanał Facebook do komentowania, jak również na konkurs szczegóły na naszym profilu !!!

https://www.facebook.com/justbabysklep/